Výsledky okresních kol 55. ročníku FO v Olomouckém kraji (27. 3. 2014)

Jeseník Olomouc Prostějov Přerov Šumperk

Modifikované body (MB) slouží jako pomocné kritérium ke stanovení jednoznačného pořadí při rovnosti bodů (viz rozhodnutí ÚKFO, které je závazné pro krajská kola a kolo celostátní).

Jeseník

Kategorie E Kategorie F

Kategorie E

Pořadí Příjmení a jméno Název školy Ú1 Ú2 Ú3 Ú4 Celkem %
Vítězové
1. Vondrušková Ivana G Jeseník 10 10 9 5 34 85%
2. Zbořilová Silvie G Jeseník 10 6 10 7 33 82%
3. Pastucha Jan G Jeseník 9 6 8 4 27 68%
Úspěšní řešitelé
4. Mráz Jiří G Jeseník 8 3 8 3 22 55%
    Průměry: 9,2 6,2 8,8 4,8 29,0 72%
    Mediány: 9,5 6,0 8,5 4,5 30,0 75%

Kategorie F

Pořadí Příjmení a jméno Název školy Ú1 Ú2 Ú3 Ú4 Celkem %
Vítězové
1. Nosek Matěj G Jeseník 7 5 5 4 21 52%

Olomouc

Kategorie E Kategorie F

Kategorie E

Pořadí Příjmení a jméno Název školy Ú1 Ú2 Ú3 Ú4 Celkem % MB
Vítězové
1. Hodulík Hynek SG Olomouc 9 8 10 6 33 82% 176,1
2. Kaše Jakub SG Olomouc 9 10 9 3 31 78% 152,4
3. Nohejl Lukáš ZŠ Moravský Beroun 8 10 10 2 30 75% 146,6
Úspěšní řešitelé
4. Vranešic David ZŠ Moravský Beroun 9 10 9 0 28 70% 126,6
5. Němec Patrik ZŠ Pionýrů, Uničov 9 10 5 0 24 60% 102,1
5. Repčík Martin G Olomouc–Hejčín 10 7 5 2 24 60% 110,3
7. Hrabal Miroslav G Olomouc–Hejčín 5 5 10 3 23 57% 124,5
7. Pinkava Václav ZŠ Litovel, Vítězná 1250 9 6 7 1 23 57% 106,4
9. Vincenová Lenka G Olomouc–Hejčín 10 10 1 1 22 55% 89,5
10. Paseka Jakub ZŠ Olomouc, Zeyerova 28 7 8 3 2 20 50% 92,1
11. Švéda Pavel G Uničov 10 5 3 1 19 48% 81,1
12. Opichalová Klára G Uničov 5 6 6 1 18 45% 86,9
13. Vetešník Vojtěch G Olomouc, Čajkovského 10 7 5 2 1 15 38% 65,0
13. Vondráček Jan ZŠ nám. Svobody 3, Šternberk 8 5 1 1 15 38% 62,2
15. Fadrný Václav ZŠ nám. Svobody 3, Šternberk 8 5 0 1 14 35% 56,0
Účastníci
    5 3 3 3 14 35% 73,3
    4 6 2 1 13 32% 59,0
    5 6 1 0 12 30% 47,7
    8 2 0 1 11 28% 43,7
    5 4 0 0 9 22% 33,3
    3 4 0 1 8 20% 35,2
    0 0 2 1 3 8% 20,9
    0 0 0 0 0 0% 0,0
    Průměry: 6,7 5,9 3,9 1,4 17,8 44%
    Mediány: 8,0 6,0 3,0 1,0 18,0 45%

Kategorie F

Pořadí Příjmení a jméno Škola F1 F2 F3 F4 Celkem % MB
Vítězové
1. Bermell Marko SG Olomouc 10 8 9 10 37 92% 158,7
2. Zatloukal Martin SG Olomouc 9 7 6 10 32 80% 133,5
3. Berger Kryštof G Šternberk 10 5 5 8 28 70% 111,5
3. Veselík Josef G Uničov 10 7 5 6 28 70% 110,5
3. Kolářová Valentýna G Olomouc–Hejčín 9 7 5 7 28 70% 113,1
Úspěšní řešitelé
6. Šálek Vít SG Olomouc 10 5 5 7 27 68% 106,8
7. Hermanová Veronika G Šternberk 8 6 7 5 26 65% 110,0
8. Vyvlečka Petr G Olomouc–Hejčín 9 5 4 7 25 62% 98,3
9. Ivanova Martina ZŠ Litovel, Vítězná 1250 10 7 4 3 24 60% 90,1
9. Soubustová Kateřina ZŠ sv. Voršily v Olomouci 8 8 1 7 24 60% 90,0
9. Staník Daniel ZŠ Pionýrů, Uničov 8 5 3 8 24 60% 94,6
12. Gottwald Marek ZŠ Litovel, Vítězná 1250 9 5 2 7 23 57% 85,7
13. Lorencová Zuzana G Šternberk 6 6 6 4 22 55% 94,7
14. Štencl Lukáš G Uničov 7 6 2 5 20 50% 76,3
15. Bahounek Petr G Uničov 9 5 4 1 19 48% 70,2
15. Hofírek Tomáš ZŠ a MŠ Demlova 18, Olomouc 6 7 4 2 19 48% 76,9
17. Kadlec Tomáš SG Olomouc 7 4 5 2 18 45% 72,7
17. Kršek Tomáš G Uničov 8 5 2 3 18 45% 64,8
17. Vostál Dominik SG Olomouc 5 7 5 1 18 45% 76,4
20. Navrátilová Olívie G Olomouc–Hejčín 7 3 0 6 16 40% 55,7
20. Rošková Barbora ZŠ a MŠ Demlova 18, Olomouc 6 5 1 4 16 40% 59,0
20. Vebrová Dominika SG Olomouc 6 5 0 5 16 40% 57,3
Účastníci
    4 5 0 4 13 32% 48,4
    Průměry: 7,9 5,8 3,7 5,3 22,7 57%  
    Mediány: 8,0 5,0 4,0 5,0 23,0 57%  

Okresní kolo 55. ročníku Fyzikální olympiády kategorií E a F proběhlo na DDM Olomouc. Soutěže se účastnilo 46 žáků z 5 gymnázií a 7 základních škol:

  • Gymnázium Olomouc-Hejčín
  • Slovanské gymnázium Olomouc
  • Gymnázium Šternberk
  • Gymnázium Uničov
  • Gymnázium Olomouc, Čajkovského 9
  • ZŠ Pionýrů Uničov
  • ZŠ Litovel, Vítězná 1250
  • ZŠ nám. Svobody 3 Šternberk
  • ZŠ Olomouc, Zeyerova
  • ZŠ a MŠ Demlova 18, Olomouc
  • ZŠ sv. Voršily v Olomouci
  • Základní škola Moravský Beroun

Kategorie F (8. ročník) se zúčastnilo 23 žáků, kategorie E (9. ročník) 23 žáků.

Úspěšným řešitelem druhého kola je účastník, který vyřešil alespoň dvě úlohy s bodovým hodnocením alespoň 5 bodů a dosáhl přitom nejmenšího počtu 14 bodů.

V kategorii F bylo 22 úspěšných řešitelů, úspěšnost kategorie F je 96 %
V kategorii E bylo 15 úspěšných řešitelů, úspěšnost kategorie E je 65 %.

3. 4. 2014
Zapsala: RNDr. Miroslava Černá

Prostějov

Kategorie E Kategorie F

Kategorie E

Pořadí Příjmení a jméno Škola Ú1 Ú2 Ú3 Ú4 Celkem % MB
Vítězové
1. Chupáň Tomáš RG a ZŠ města Prostějova 9 7 8 3 27 68% 114,3
2. Doseděl Jiří ZŠ Plumlov 6 10 2 1 19 48% 61,0
3. Tarkovský Dušan ZŠ Dr. Horáka, Prostějov 6 6 2 3 17 42% 67,0
    Průměry: 7,0 7,7 4,0 2,3 21,0 52%
    Mediány: 6,0 7,0 2,0 3,0 19,0 48%

Kategorie F

Pořadí Příjmení a jméno Škola Ú1 Ú2 Ú3 Ú4 Celkem % MB
Vítězové
1. Blechta Ladislav GJW Prostějov 7 5 7 6 25 62% 129,4
2. Greplová Gabriela GJW Prostějov 8 6 7 3 24 60% 115,9
3. Dadáková Krystýna GJW Prostějov 8 8 5 3 24 60% 112,1
Úspěšní řešitelé
4. Střelcová Ivana GJW Prostějov 7 7 5 3 22 55% 104,3
5. Husičková Radka GJW Prostějov 5 6 2 1 14 35% 61,3
Účastníci
6. Kolomazníková N. GJW Prostějov 4 6 4 3 17 42% 82,6
7. Němec Ondra GJW Prostějov 2 6 1 1 10 25% 43,3
    Průměry: 5,9 6,3 4,4 2,9 19,4 49%
    Mediány: 7,0 6,0 5,0 3,0 22,0 55%

Přerov

Kategorie E Kategorie F

Kategorie E

Pořadí Příjmení a jméno Název školy Ú1 Ú2 Ú3 Ú4 Celkem % MB
Vítězové
1. Klvaňa Martin G Hranice 10 10 10 9 39 98% 219,8
2. Dostalíková Julie G J. Škody, Přerov 10 10 7 3 30 75% 154,5
3. Vellechová Karolína G J. Škody, Přerov 10 8 8 3 29 72% 150,2
Úspěšní řešitelé
4. Chytilová Denisa G J. Škody, Přerov 10 4 5 5 24 60% 126,0
5. Klvaňa Václav G J. Škody, Přerov 8 10 3 2 23 57% 114,8
6.–7. Hanák Jiří G J. Škody, Přerov 10 7 0 0 17 42% 71,8
6.–7. Pavlík Jakub ZŠ a MŠ Struhlovsko, Hranice 5 3 5 4 17 42% 95,5
8. Pallová Radka G J. Škody, Přerov 5 3 5 1 14 35% 72,2
Účastníci
9. Šimíčková Klára GJB a SPgŠ, Přerov 10 0 3 2 15 38% 69,2
10. Trojan Vladimír ZŠ Za mlýnem, Přerov 5 3 4 2 14 35% 73,8
11. Gala Viktor G J. Škody, Přerov 3 3 5 2 13 32% 73,0
12.–13. Horáková Klára GJB a SPgŠ, Přerov 7 3 0 0 10 25% 40,2
12.–13. Kučerová Veronika ZŠ Za mlýnem, Přerov 6 3 0 1 10 25% 44,5
14. Hejduk Petr ZŠ Za mlýnem, Přerov 1 3 3 1 8 20% 45,8
15. Šafránek Jiří GJB a SPgŠ, Přerov 2 3 2 0 7 18% 35,2
16. Janalík Patrik ZŠ Za mlýnem, Přerov 2 3 0 1 6 15% 30,5
    Průměry: 6,5 4,8 3,8 2,2 17,2 43%
    Mediány: 6,5 3,0 3,5 2,0 14,5 36%

Kategorie F

Pořadí Příjmení a jméno Název školy Ú1 Ú2 Ú3 Ú4 Celkem % MB
Vítězové
1. Frais Vojtěch G J. Škody, Přerov 10 7 8 7 32 80% 158,2
2. Kovářík Filip G J. Škody, Přerov 10 8 5 8 31 78% 145,1
3. Horčička Vít G J. Škody, Přerov 8 5 8 9 30 75% 148,4
Úspěšní řešitelé
4. Majer Michal G J. Škody, Přerov 8 7 2 9 26 65% 114,6
5.–6. Kopec Adam G J. Škody, Přerov 10 5 2 8 25 62% 108,9
5.–6. Přikrylová Veronika G J. Škody, Přerov 7 6 2 10 25 62% 109,7
7. Pallová Jana G J. Škody, Přerov 6 5 3 10 24 60% 108,2
8. Hos Dan G J. Škody, Přerov 8 6 2 6 22 55% 98,1
9.–10. Kovaříková Iveta GJB a SPgŠ, Přerov 1 8 3 7 19 48% 91,3
9.–10. Vašinka Lukáš G Lipník n. Bečvou 6 5 1 7 19 48% 82,1
11. Mojzík Jakub G J. Škody, Přerov 5 4 1 7 17 42% 73,3
12. Kučera Jan ZŠ Za mlýnem, Přerov 5 5 2 3 15 38% 69,9
Účastníci
13. Komárková Kateřina GJB a SPgŠ, Přerov 6 3 2 0 11 28% 52,6
14. Baranovič Jakub ZŠ Za mlýnem, Přerov 2 3 2 3 10 25% 48,4
15. Žeravíková Magdaléna ZŠ a MŠ Struhlovsko, Hranice 5 3 1 0 9 22% 41,4
16. Trojková Sára ZŠ Za mlýnem, Přerov 0 3 0 4 7 18% 29,9
    Průměry: 6,1 5,2 2,8 6,1 20,1 50%  
    Mediány: 6,0 5,0 2,0 7,0 20,5 51%  

Šumperk

Kategorie E Kategorie F

Kategorie E

Soutěže se zúčastnilo 13 soutěžících ze 4 škol.

Pořadí Příjmení a jméno Škola Ú1 Ú2 Ú3 Ú4 Celkem %
Vítězové
1. Štanclová Zuzana G Zábřeh, nám. Osvobození 20 10 10 10 2 32 80%
2. Chládek Ivo G Zábřeh, nám. Osvobození 20 10 10 8 4 32 80%
3. Drážný Ladislav ZŠ Karla staršího ze Žerotína Bludov, Nová Dědina 368 10 7 10 3 30 75%
Úspěšní řešitelé
4. Holý Viktor ZŠ Mohelnice, Vodní 27 10 10 5 3 28 70%
5. Linhartová Veronika ZŠ Mohelnice, Vodní 27 7 5 10 3 25 62%
6. Jedelský Jan G Zábřeh, nám. Osvobození 20 8 5 4 3 20 50%
Účastníci
7. Jarošová Alena ZŠ Mohelnice, Vodní 27 9 2 2 3 16 40%
8. Jeřábková Julia ZŠ Mohelnice, Vodní 27 10 2 3 1 16 40%
9. Skácel Jan ZŠ Mohelnice, Vodní 27 10 3 2 0 15 38%
10. Kováč Jan ZŠ Šumperk, Dr. E. Beneše 1 7 1 3 1 12 30%
11. Müller Jonáš ZŠ Šumperk, Dr. E. Beneše 1 8 2 1 1 12 30%
12. Hňoupková Tereza ZŠ Mohelnice, Vodní 27 8 2 0 1 11 28%
13. Skopal Daniel ZŠ Mohelnice, Vodní 27 8 2 0 0 10 25%
    Průměry: 8,8 4,7 4,5 1,9 19,9 50%
    Mediány: 9,0 3,0 3,0 2,0 16,0 40%

Kategorie F

Soutěže se zúčastnilo 19 soutěžících z 8 škol.

Pořadí Příjmení a jméno Škola Ú1 Ú2 Ú3 Ú4 Celkem %
Vítězové
1. Pavelka Jan G Šumperk, Masarykovo nám. 9 6 10 3 10 29 72%
2. Štrpka Antonín G Šumperk, Masarykovo nám. 9 8 6 5 10 29 72%
3. Hofmann Štěpán G Šumperk, Masarykovo nám. 9 7 8 4 5 24 60%
4. Krišová Iva G Šumperk, Masarykovo nám. 9 7 7 7 3 24 60%
Úspěšní řešitelé
5. Tesař Karel ZŠ Šumperk, Dr. E. Beneše 1 6 8 3 5 22 55%
6. Buchová Daniela G Zábřeh, nám. Osvobození 20 7 6 3 3 19 48%
7. Šupa Petr ZŠ Šumperk, Dr. E. Beneše 1 1 10 1 5 17 42%
8. Horníčková Tereza ZŠ Mohelnice, Vodní 27 7 6 3 0 16 40%
9. Fogl Tomáš ZŠ Šumperk, Dr. E. Beneše 1 3 7 0 5 15 38%
10. Wohlrab Alex ZŠ Šumperk, 8. května 63 5 6 0 3 14 35%
11. Kadlec Petr G Zábřeh, nám. Osvobození 20 0 6 0 8 14 35%
Účastníci
12. Štaigl Vít ZŠ Mohelnice, Vodní 27 3 10 0 0 13 32%
13. Rosípalová Adéla ZŠ Mohelnice, Vodní 27 4 7 1 0 12 30%
14. Čmakalová Kristýna ZŠ Šumperk, Dr. E. Beneše 1 4 3 1 3 11 28%
15. Veverka Jiří ZŠ Mohelnice, Vodní 27 6 4 0 0 10 25%
16. Hňoupek Jiří ZŠ Mohelnice, Vodní 27 1 7 0 0 8 20%
17. Švub Šimon ZŠ Mohelnice, Vodní 27 3 4 0 0 7 18%
18. Adamec Tomáš ZŠ Mohelnice, Vodní 27 2 4 1 0 7 18%
19. Hroch Vojtěch ZŠ Mohelnice, Vodní 27 4 1 1 0 6 15%
    Průměry: 4,4 6,3 1,7 3,2 15,6 39%
    Mediány: 4,0 6,0 1,0 3,0 14,0 35%

 


JCMF