Výsledky okresních kol 52. ročníku FO kategorie G – Archimediády Olomouckém kraji (2010/2011)

Jeseník  Olomouc  Přerov  Šumperk

Okres Jeseník (25. 5. 2011)

Pořadí Příjmení a jméno Škola
Úspěšní řešitelé
1. Pěčonková Veronika G Jeseník
2. – 3. Chasák Roman ZŠ Lipová Lázně
2. – 3. Procházka Tomáš G Jeseník
4. Žáková Kateřina G Jeseník
Účastníci
  Magda Kuchejdová G Jeseník

Školního kola se zúčastnilo 22 žáků G Jeseník a 1 žák ze ZŠ Lipová Lázně.

Okres Olomouc (4. 5. 2011)

Místo konání: DDM Olomouc

Pořadí Číslo Příjmení Jméno Škola Teorie Měření Důvtip Celkem
1. 12. Gbelec Jiří Slovanské gymnázium Olomouc 38 37 29 104
2. 3. Maleňáková Alžběta Slovanské gymnázium Olomouc 37 39 26 102
3. 17. Unzeitig Matěj Gymnázium Uničov 34 39 24 97
3. 28. Slouka Radovan Slovanské gymnázium Olomouc 32 39 26 97
5. 22. Šváb Martin Gymnázium Uničov 35 29 29 93
6. 19. Suchá Lucie Gymnázium Uničov 29 39 24 92
7. 7. Remlová Eva Slovanské gymnázium Olomouc 37 26 27 90
7. 14. Novák Štěpán Gymnázium Šternberk 35 39 16 90
9. 5. Kolář David ZŠ Velký Újezd 31 31 27 89
10. 25. Drásal Miroslav Gymnázium Šternberk 34 30 20 84
11. 21. Ospálková Markéta ZŠ Šumvald 26 36 17 79
12. 1. Hudeček Jan ZŠ Olomouc Heyrovského 33 27 34 17 78
13. 27. Navarová Nikola ZŠ nám.Svobody Šternberk 22 34 19 75
14. 15. Šustová Kristýna ZŠ Uničov Pionýrů 29 20 25 74
15. 10. Drška Jan Gymnázium Šternberk 25 39 9 73
16. 13. Kráčmar Jiří ZŠ Litovel Vítězná 1250 31 17 24 72
17. 9. Chlebníčková Hana ZŠ Šumvald 21 26 24 71
17. 20. Nováková Ludmila ZŠ nám.Svobody Šternberk 28 20 23 71
19. 16. Švecová Kristýna ZŠ Litovel Vítězná 1250 29 13 28 70
19. 29. Doleželová Kristýna ZŠ Litovel Vítězná 1250 26 19 25 70
19. 31. Nguyen Viet Anh ZŠ Olomouc Heyrovského 33 34 20 16 70
22. 30. Dvorský Tomáš Gymnázium Šternberk 30 23 15 68
23. 18. Polášková Lucie ZŠ Uničov Pionýrů 30 21 16 67
24. 11. Pagáč Jan ZŠ Velký Újezd 27 16 19 62
25. 4. Bazala Daniel ZŠ Litovel Vítězná 1250 25 15 21 61
26. 2. Černá Adéla ZŠ nám.Svobody Šternberk 22 20 18 60
27. 8. Šindler František ZŠ nám.Svobody Šternberk 20 27 11 58
28. 26. Hamplová Nikola ZŠ Litovel Vítězná 1250 22 16 18 56
29. 33. Němcová Vladimíra ZŠ Litovel Vítězná 1250 13 21 15 49
30. 6. Sedlář David ZŠ Litovel Vítězná 1250 18 6 23 47
31. 24. Doleželová Michaela ZŠ nám.Svobody Šternberk 24 12 10 46
32. 23. Pokorná Lenka ZŠ Litovel Vítězná 1250 20 10 13 43
33. 32. Mohapl Vladimír Gymnázium Uničov 0 0 0 0
        Průměry: 27,0 24,6 19,8 71,5
        Mediány: 28 23 20 71

Zúčastnilo se 33 žáků z 3 gymnázií a 6 základních škol: Slovanské gymnázium Olomouc Gymnázium Uničov, Gymnázium Šternberk, ZŠ Velký Újezd, ZŠ Šumvald, ZŠ Olomouc, Heyrovského 33, ZŠ nám. Svobody Šternberk, ZŠ Uničov, Pionýrů, ZŠ Litovel, Vítězná 1250.

Okres Přerov (11. 5. 2011)

Úlohy opravovali: J. Železná, J. Sedláková, M. Lupačová, Z. Krutil, zpracovala D. Kaštilová

Texty úloh (na stránkách Gymnázia Jakuba Škody Přerov)

Pořadí Příjmení Jméno Škola Ú1 Ú2 Ú3 Ú4 Ú5 Celkem
1. Špalková Tereza Gymnázium J. Škody Přerov 15 8 14 20,5 8 65,5
2. Vašinka Dominik ZŠ a MŠ Hranice – Drahotuše 12 2 18 20,5 7 59,5
3. Macáková Michaela Gymnázium J. Škody Přerov 12 8 18 13,5 3 54,5
4. – 5. Bagárová Michaela Gymnázium J. Škody Přerov 9 8 14 11 8 50
4. – 5. Mořický Ondřej Gymnázium Kojetín 10 8 14 10 8 50
6. Spáčil Stanislav ZŠ Horní Moštěnice 8 8 18 2,5 8 44,5
7. Vozák Lukáš ZŠ a MŠ Struhlovsko Hranice 8 8 18 0,5 7 41,5
8. Pechová Nikol Gymnázium Kojetín 7 8 18 1 7 41
9. Andrýsek Václav ZŠ 1. máje Hranice 10 8 9 6 7 40
10. – 11. Šikling Daniel Gymnázium Kojetín 11 8 13 1,5 6 39,5
10. – 11. Zavřel Jaroslav ZŠ 1. máje Hranice 6 8 16 2,5 7 39,5
12. Karabina Lukáš ZŠ Trávník Přerov 8 8 11 2 8 37
13. Křenek Martin ZŠ 1. máje, Hranice 11 0 16 1,5 8 36,5
14. – 16. Jakešová Gabriela ZŠ a MŠ Struhlovsko, Hranice 8 4 14 2 8 36
14. – 16. Plachý Tomáš Gymnázium Kojetín 7 8 16 3 2 36
14. – 16. Volek Ondřej ZŠ Trávník Přerov 9 8 10 0 9 36
17. – 18. Janoušková Kristýna GJB a SPgŠ Přerov 9 8 8 0,5 9 34,5
17. – 18. Skopal Michal ZŠ Trávník Přerov 2 8 14 2,5 8 34,5
19. – 20. Hertl David ZŠ a MŠ Struhlovsko, Hranice 7 8 10 2 7 34
19. – 20. Matoušek Jan Gymnázium Kojetín 3 8 16 2 5 34
21. Pavlíček Jan Gymnázium Kojetín 6 6 14 0 7 33
22. – 23. Říkovský Jakub ZŠ Trávník Přerov 6 8 13 0,5 5 32,5
22. – 23. Souček Martin ZŠ Za mlýnem Přerov 6 6 11 1,5 8 32,5
24. Bešina Marek GJB a SPgŠ Přerov 6 8 15 0,5 1 30,5
25. – 26. Bouchal Jiří GJB a SPgŠ Přerov 7 0 13 1,5 8 29,5
25. – 26. Pospíšilová Kateřina ZŠ U tenisu Přerov 7 8 7 0,5 7 29,5
27. – 29. Částečka Roman ZŠ a MŠ Hranice – Drahotuše 2 2 16 0,5 8 28,5
27. – 29. Gardavský Ondřej Gymnázium Kojetín 6 8 3 2,5 9 28,5
27. – 29. Petříčková Patricie GJB a SPgŠ Přerov 14 0 8 0,5 6 28,5
30. – 31. Doležal Daniel ZŠ Trávník Přerov 9 2 12 0 5 28
30. – 31. Zacpal Šimon GJB a SPgŠ Přerov 6 8 12 0 2 28
32. Jurda Dominik ZŠ Za mlýnem Přerov 9 8 7 1 2 27
33. – 34. Palkovský Jakub Gymnázium Kojetín 5 8 11 0,5 2 26,5
33. – 34. Polišenský Aleš ZŠ 1. máje Hranice 8 4 8 3,5 3 26,5
35. Otavová Justine Sonja Gymnázium Kojetín 0 8 10 1 7 26
36. – 38. Maťa Jakub GJB a SPgŠ Přerov 3 8 11 0 2 24
36. – 38. Pořízek Jan ZŠ Trávník Přerov 10 0 7 0 7 24
36. – 38. Stoklásek Martin ZŠ Trávník Přerov 9 8 1 0 6 24
39. Hýnar Michal ZŠ Trávník Přerov 7 4 4 0,5 7 22,5
40. Pinček Jiří ZŠ Trávník Přerov 7 8 0 0,5 6 21,5
41. Chrastina Jakub ZŠ Trávník Přerov 10 4 0 0 6 20
42. Bíbr Lukáš Gymnázium Kojetín 6 8 1 0,5 1 16,5
43. Hrbáček Jakub ZŠ Trávník Přerov 7 0 1 0 7 15
44. Struška Pavel GJB a SPgŠ Přerov 5 0 6 1,5 1 13,5
45. Písařík Lukáš ZŠ Trávník Přerov 6 2 2 0 0 10
46. Otáhal Radim ZŠ Trávník Přerov 7 0 0 0 2 9
      Průměry: 7,52 5,83 10,39 2,65 5,76 32,15
      Mediány: 7 8 11 1 7 32

Okres Šumperk (18. 5. 2011)

Místo konání: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, M.R. Štefánika 20, Šumperk

Datum konání: 18.5.2011

Počet řešitelů: 37
Počet úspěšných řešitelů: 25

Pořadí Jméno Škola Celkem
Vítězové
1. Šímová Michela ZŠ Šumperk, 8. května 44
2. Horčičková Tereza ZŠ Mohelnice, Vodní 43
3. Foltasová Eliška Gymnázium Šumperk 42
Úspěšní řešitelé
4.-7. Horáček Martin ZŠ Šumperk, Dr. E. Beneše 41
4.-7. Doležel Lukáš Gymnázium Šumperk 41
4.-7. Měrka Vladimír Gymnázium Šumperk 41
4.-7. Motlíček Ondřej Gymnázium Šumperk 41
8. Franta Tomáš Gymnázium Šumperk 40
9.-10. Morávková Markéta ZŠ Mohelnice, Vodní 39
9.-10. Janáček Patrik ZŠ Mohelnice, Vodní 39
11.-12. Kukrle Daniel ZŠ Mohelnice, Vodní 37
11.-12. Kurfürstová Jana Gymnázium Šumperk 37
13. Vaníčková Lenka ZŠ a MŠ Staré Město 36
14. Opluštilová Anna Gymnázium Šumperk 35
15. Urban Martin ZŠ Šumperk, 8. května 34
16. Žůrková Leona ZŠ a MŠ Staré Město 33
17.-18. Moravec Štěpán ZŠ Šumperk, 8. května 32
17.-18. Maňáková Tamara Gymnázium Šumperk 32
19. Jílek Václav ZŠ Šumperk, 8. května 31
20. Mutinová Kateřina Gymnázium Šumperk 30
21.-23. Danielčík Martin ZŠ Šumperk, 8. května 29
21.-23. Kašparová Kristýna ZŠ Šumperk, 8. května 29
21.-23. Novosad Jan ZŠ a MŠ Staré Město 29
24. Hajšman Dominik ZŠ Šumperk, Dr. E. Beneše 28
25. Ospálková Iveta ZŠ Bludov 27
Účastníci
  Žanda Martin ZŠ Šumperk, Dr. E. Beneše 26
  Hudečková Barbora ZŠ Šumperk, 8. května 26
  Halenka Vojtěch ZŠ Šumperk, 8. května 25
  Mareš Daniel ZŠ Šumperk, 8. května 25
  Hýbl Štěpán ZŠ Bludov 24
  Kamler Jindřich ZŠ Šumperk, 8. května 24
  Černíčková Jana ZŠ Bludov 23
  Franková Eliška ZŠ Šumperk, 8. května 23
  Chalupová Zuzana ZŠ Bludov 22
  Jílková Marie ZŠ Šumperk, Dr. E. Beneše 20
  Ottová Markéta ZŠ Bludov 19
  Soják Daniel ZŠ Šumperk, 8. května 14

Příklady opravovala porota ve složení Mgr. Věra Hudečková a Mgr. Martin Benda

Úspěšným řešitelem okresního kola je ten soutěžící, který získá alespoň 27 bodů ze 44 možných.

Příklady pro okresní kolo připravila a za kabinet fyziky a OV FO zpracovala Mgr. Věra Hudečková, okresní metodik fyziky

 


JCMF