Výsledky okresních kol 53. ročníku FO kategorie G – Archimediády Olomouckém kraji (2011/2012)

Jeseník  Olomouc  Přerov  Šumperk

Okres Jeseník (25. 5. 2012)

Počet účastníků ve školním kole: 17
Počet účastníků v okresním kole: 5
Úspěšní řešitelé okresního kola:
1. místo:Silvie Zbořilová (G Jeseník – SA)
2. místo:Jiří Mráz (G Jeseník – SA)
Ivana Vondrušková (G Jeseník – SA)
3. místo:Gaydicza Marek (ZŠ Lipová-lázně)
Zpracovala E. Šparlinková

Okres Olomouc (16. 5. 2012)

Místo konání:DDM Olomouc

Do soutěže se přihlásilo celkem 23 žáků z 5 gymnázií a 4 základních škol:
Slovanské gymnázium Olomouc, Gymnázium Uničov, Gymnázium Hejčín, Gymnázium Šternberk, Gymnázium Čajkovského Olomouc, ZŠ Olomouc Zeyerova, ZŠ Šumvald, ZŠ Pionýrů Uničov, ZŠ Litovel Vítězná 1250.

Soutěž se skládala ze dvou částí – testových otázek, kde soutěžící mohli získat max. 80 % celkového počtu bodů. Druhá část soutěže spočívala v předvedení reálného pokusu, za které soutěžící mohli získat max. 20 % z celkového počtu bodů. Pokus si připravili soutěžící doma. Komise z řad vyučujících pak hodnotila nápaditost pokusu, náročnost přípravy, formu prezentace a porozumění daným jevům.

Při prezentaci pokusů i při celkovém vyhodnocení soutěže se vytvořila příjemná atmosféra mezi vyučujícími a soutěžícími i mezi soutěžícími navzájem. Díky výborné spolupráci se všemi vyučujícími a pracovníky DDM se nám podařilo vyhodnotit celou soutěž přímo na místě. Všichni soutěžící si domů odváželi Diplom za úspěšného řešitele, první tři soutěžící diplomy za umístění a navíc poukázky na knižní odměny.

Zapsala: RNDr. Miroslava Černá

Pořadí Příjmení a jméno Škola Body Úspěšnost v %
1. Repčík Martin Gymnázium Hejčín 43,4 86,8%
2. Gottwald Lubomír Gymnázium Uničov 42,6 85,2%
3. Hrabal Miroslav Gymnázium Hejčín 42 84,0%
4. Skoumal Vojtěch Gymnázium Čajkovského 41 82,0%
5. Švéda Pavel Gymnázium Uničov 38 76,0%
6. Weigel Tomáš Gymnázium Uničov 32,2 64,4%
7. Raisinger Jan Gymnázium Šternberk 30,8 61,6%
8. Schuster Svatoslav Gymnázium Uničov 30 60,0%
9.–10. Garláthyová Terezie Gymnázium Šternberk 27,2 54,4%
9.–10. Petrová Anna Slovanské gymnázium, Olomouc 27,2 54,4%
11. Dubový Miloslav Základní škola Šumvald 26,4 52,8%
12. Čáp Richard ZŠ Pionýrů, Uničov 26 52,0%
13. Zatloukalová Adéla Gymnázium Šternberk 25,4 50,8%
14.–15. Lachnitová Eliška ZŠ Litovel, Vítězná 1250 24,8 49,6%
14.–15. Němec Patrik ZŠ Pionýrů, Uničov 24,8 49,6%
16. Bajerová Michaela ZŠ Pionýrů, Uničov 23,8 47,6%
17. Filipčíková Jolana Slovanské gymnázium, Olomouc 20,6 41,2%
18. Osmani Jakub Gymnázium Čajkovského 19,4 38,8%
19. Eibová Tereza ZŠ Litovel, Vítězná 1250 19 38,0%
20. Gerhát Vojtěch Základní škola Šumvald 12,8 25,6%

Okres Přerov (11. 5. 2012)

Pořadí Příjmení a jméno žáka Název školy 1. př 2. př 3. př. 4. př. 5.př. Celkem %
1. Chytilová Denisa Gymnázium J. Škody, Přerov 10 10 10 9 9 48 0,96
2. Vellechová Karolína Gymnázium J. Škody, Přerov 9 10 10 9 8 46 0,92
3. Neklová Karolína Gymnázium J. Škody, Přerov 9 7 10 10 9 45 0,9
4.–5. Churý Šimon Gymnázium J. Škody, Přerov 10 6 8,5 9 9 42,5 0,85
4.–5. Klvaňa Martin ZŠ Tř. 1.máje, Hranice 9 7 9,5 9 8 42,5 0,85
6.–7. Kroča Zdeněk Gymnázium J. Škody, Přerov 9 10 9 7 6 41 0,82
6.–7. Žeravík František ZŠ a MŠ Struhlovsko, Hranice 10 8 6 9 8 41 0,82
8. Dostalíková Julie Gymnázium J. Škody, Přerov 10 3 10 8 8 39 0,78
9. Vávra Vojtěch ZŠ a MŠ Struhlovsko, Hranice 10 3 9 9 7 38 0,76
10. Hanák Jiří Gymnázium J. Škody, Přerov 10 10 1 10 5 36 0,72
11. Kundrátková Karolína ZŠ Tř. 1.máje, Hranice 9 0 8 7 8 32 0,64
12. Andrš Matěj ZŠ a MŠ Struhlovsko, Hranice 10 3 0 8 4 25 0,5
13. Minaříková Gabriela ZŠ a MŠ Struhlovsko, Hranice 9 0 0 8 6 23 0,46
14. Segar Vít ZŠ a MŠ Struhlovsko, Hranice 8 2 0 10 2 22 0,44
Průměry: 9,4 5,6 6,5 8,7 6,9 37,2 74,4%
Mediány: 10 6 9 9 8 40 80%

Okres Šumperk (16. 5. 2012)

Pořadí Příjmení a jméno žáka Název školy 1. př 2. př 3. př. 4. př. Celkem %
1. Nguyen Hong Long Gymnázium Zábřeh 10 10 10 9 39 97,5%
2. Holý Viktor ZŠ Mohelnice, Vodní 27 9 10 9 10 38 95,0%
3. Drážný Ladislav ZŠ Karla st. ze Žerotína, Bludov – Nová Dědina 9 7 10 10 36 90,0%
4. Paclík Ondřej Gymnázium Zábřeh 10 8 10 7 35 87,5%
5. Jarošová Alena ZŠ Mohelnice, Vodní 27 9 8 10 8 35 87,5%
6.–8. Jedelský Jan Gymnázium Zábřeh 6 9 10 9 34 85,0%
6.–8. Nguyen Tomáš ZŠ Mohelnice, Vodní 27 9 10 6 9 34 85,0%
6.–8. Skopal Daniel ZŠ Mohelnice, Vodní 27 9 9 7 9 34 85,0%
9.–10. Hatoň Jakub ZŠ Šumperk, 8. května 63 6 10 8 9 33 82,5%
9.–10. Štanclová Zuzana Gymnázium Zábřeh 6 10 10 7 33 82,5%
11. Hňoupková Tereza ZŠ Mohelnice, Vodní 27 8 9 8 6 31 77,5%
12. Šrámek Ondřej ZŠ Šumperk, 8. května 63 9 10 2 9 30 75,0%
13. Skácel Jan ZŠ Mohelnice, Vodní 27 7 7 8 6 28 70,0%
14. Winigová Marie Gymnázium Zábřeh 6 7 6 6 25 62,5%
15.–17. Chládek Ivo Gymnázium Zábřeh 8 8 0 8 24 60,0%
15.–17. Nevrkla Mikuláš ZŠ Šumperk, 8. května 63 7 3 6 8 24 60,0%
15.–17. Blaťák Adam ZŠ Karla st. ze Žerotína, Bludov – Nová Dědina 8 6 4 6 24 60,0%
18.–20. Baslarová Kamila ZŠ Šumperk, 8. května 63 9 3 2 8 22 55,0%
18.–20. Bartoň Jan Gymnázium Zábřeh 6 6 3 7 22 55,0%
18.–20. Jeřábková Julia ZŠ Mohelnice, Vodní 27 9 2 4 7 22 55,0%
21.–22. Oravcová Barbora ZŠ Šumperk, 8. května 63 5 9 2 5 21 52,5%
21.–22. Hrochová Karolína Gymnázium Zábřeh 6 2 7 6 21 52,5%
23. Šimek Jakub ZŠ Šumperk, 8. května 63 7 3 3 5 18 45,0%
24.–26. Haušková Johana ZŠ Šumperk, 8. května 63 7 1 2 6 16 40,0%
24.–26. Pazour Petr ZŠ Šumperk, 8. května 63 8 1 2 5 16 40,0%
24.–26. Kováč Jan ZŠ Šumperk, Dr. E. Beneše 1 6 1 5 4 16 40,0%
27. Gierová Kristýna ZŠ Šumperk, Dr. E. Beneše 1 6 0 5 4 15 37,5%
28. Kočí Kristýna ZŠ Karla st. ze Žerotína, Bludov – Nová Dědina 5 1 2 4 12 30,0%
29. Hanák Tomáš ZŠ Šumperk, 8. května 63 6 0 3 2 11 27,5%
30. Tichá Eliška ZŠ Karla st. ze Žerotína, Bludov – Nová Dědina 4 0 2 4 10 25,0%
31. Kotráš René ZŠ Karla st. ze Žerotína, Bludov – Nová Dědina 6 0 0 3 9 22,5%
Průměry: 7,3 5,5 5,4 6,6 24,8 61,9%
Mediány: 7 7 5 7 24 60%

 


JCMF