Výsledky okresních kol 54. ročníku FO kategorie G – Archimediády Olomouckém kraji (2012/2013)

Jeseník  Olomouc  Přerov  Šumperk

Okres Jeseník (15. 5. 2013)

Školního kola se v této kategorii v okrese Jeseník zúčastnilo pouze 8 žáků.
Okresní kolo se konalo 15. 5. 2013 na Gymnáziu Jeseník.
Do okresního kola postoupili 4 žáci.
Úkolem bylo vyřešit 4 příklady za 90 minut.
Úspěšnými řešiteli okresního kola se stali žáci, kteří dosáhli aspoň 12 bodů z 36 možných.
1. místo: Nosek Matěj (16 b.)
2. místo: Bubík Štěpán (14 b.)
Dalšími řešiteli byli: Chocholová Amálie (10 b.) a Šimková Markéta (10 b.).

Zpracovala: Mgr. Eliška Šparlinková

Okres Olomouc (15. 5. 2013)

Fotodokumentace

Soutěž proběhla 15. 5. 2013 na DDM Olomouc.

Do soutěže se přihlásilo celkem 24 žáků ze 4 gymnázií a 4 základních škol:
Slovanské gymnázium Olomouc
Gymnázium Uničov
Gymnázium Olomouc Hejčín
Gymnázium Šternberk
ZŠ Pionýrů, Uničov
ZŠ Haškova Uničov
ZŠ nám. Svobody 3, Šternberk
ZŠ Litovel, Vítězná 1250

Soutěž zaznamenala druhým rokem novou organizaci.
Soutěž se skládala ze dvou částí – testových otázek, kde soutěžící mohli získat max. 42 bodů, což je 80 % celkového počtu bodů. Průměrná úspěšnost testové části je 53,4 %.

Druhá část soutěže spočívala v předvedení reálného pokusu, za které soutěžící mohli získat max. 10,5 bodů, což je 20 % z celkového počtu bodů. Pokus si připravili soutěžící doma. Komise z řad vyučujících pak hodnotila nápaditost pokusu, náročnost přípravy, formu prezentace a porozumění daným jevům. Průměrná úspěšnost prezentace pokusů je 69,4 %.

Průměrná úspěšnost celé soutěže je 56,6 %.

Při prezentaci pokusů i při celkovém vyhodnocení soutěže se vytvořila příjemná atmosféra mezi vyučujícími a soutěžícími i mezi soutěžícími navzájem.

Díky výborné spolupráci se všemi vyučujícími a pracovníky DDM se nám podařilo vyhodnotit celou soutěž přímo na místě. Všichni soutěžící si domů odváželi Diplom za úspěšného řešitele, první tři soutěžící diplomy za umístění a navíc poukázky na knižní odměny.

Pořadí Č. Příjmení a jméno Škola Teorie Pokus Celkem %
1. 23 Zatloukal Martin Slovanské gymnázium, Olomouc 37 7,9 44,9 85,4%
2. 11 Šálek Vít Slovanské gymnázium, Olomouc 31 9,4 40,4 77,0%
3. 18 Steiner Prokop Slovanské gymnázium, Olomouc 32 6,9 38,9 74,0%
4. 17 Staník Daniel ZŠ Pionýrů, Uničov 27 7,1 34,1 65,0%
5. 9 Ivanova Martina ZŠ Litovel, Vítězná 1250 26 7,6 33,6 64,1%
6. 14 Novák Jindřich ZŠ nám. Svobody 3, Šternberk 26 6,9 32,9 62,7%
7. 1 Berger Kryštof Gymnázium Šternberk 25 6,7 31,7 60,4%
8. 4 Gottwald Marek ZŠ Litovel, Vítězná 1250 23 7,6 30,6 58,4%
9. 19 Štencl Lukáš Gymnázium Uničov 24 6,4 30,4 58,0%
9. 24 Zeman Petr ZŠ Haškova, Uničov 22 8,4 30,4 58,0%
11. 20 Kolářová Valentýna Gymnázium Olomouc - Hejčín 22 8,2 30,2 57,6%
13. 2 Bermell Marco Slovanské gymnázium, Olomouc 23 6,4 29,4 56,1%
15. 15 Novák Ondřej Gymnázium Šternberk 22 7,3 29,3 55,8%
16. 10 Kalabis Tomáš Gymnázium Olomouc - Hejčín 22 7,1 29,1 55,5%
17. 13 Navrátilová Olívie Gymnázium Olomouc - Hejčín 22 7 29 55,2%
18. 21 Veselík Josef Gymnázium Uničov 22 6,6 28,6 54,4%
19. 16 Smrček Lubomír Gymnázium Uničov 21 6,5 27,5 52,4%
20. 7 Chmelík Jiří Gymnázium Olomouc - Hejčín 20 7,3 27,3 52,0%
21. 3 Čermák František ZŠ nám. Svobody 3, Šternberk 17 7,3 24,3 46,3%
22. 5 Havlíčková Michaela ZŠ Haškova, Uničov 16 8 24 45,7%
23. 8 Chytil Jan ZŠ Haškova, Uničov 16 6,9 22,9 43,5%
24. 6 Holasová Sára Gymnázium Šternberk 12 6,2 18,2 34,7%
25. 22 Vincour Marek ZŠ Pionýrů, Uničov 8 7,8 15,8 30,1%
      Průměry: 22,4 7,3 29,7 56,6%
      Mediány: 22 7 29 56%

Zpracovala: RNDr. Miroslava Černá

Okres Přerov (16. 5. 2013)

Pořadí Příjmení a jméno Název školy 1. př. 2. př. 3. př. 4. př. 5. př. Celkem %
1. Pallová Jana Gymnázium J. Škody, Přerov 10 10 10 10 10 50 100,0%
2. Frais Vojtěch Gymnázium J. Škody, Přerov 10 9 9,5 10 10 48,5 97,0%
3. Kovářík Filip Gymnázium J. Škody, Přerov 9 7 10 10 10 46 92,0%
4. Přikrylová Veronika Gymnázium J. Škody, Přerov 10 10 10 6 9 45 90,0%
5. Andršová Petra ZŠ tř. 1. máje, Hranice 8 10 10 6 10 44 88,0%
6.–7. Hrdina Vojtěch ZŠ tř. 1. máje, Hranice 9 10 10 4 10 43 86,0%
6.–7. Horčička Vít Gymnázium J. Škody, Přerov 6 10 9 10 8 43 86,0%
8. Dostálová Adéla ZŠ Struhlovsko, Hranice 9 7 8 10 8 42 84,0%
9. Kociánová Silvie Gymnázium J. Škody, Přerov 1 10 10 10 8 39 78,0%
10. Kopec Adam Gymnázium J. Škody, Přerov 4 10 9 4 10 37 74,0%
11. Žeravíková Magdaléna ZŠ Struhlovsko, Hranice 9 7 10 1 6 33 66,0%
12. Schejbalová Miroslava Gymnázium J. Škody, Přerov 2 8 8 10 4 32 64,0%
13. Hos Dan Gymnázium J. Škody, Přerov 3 8 9,5 2 9 31,5 63,0%
14. Rytířová Anna Gymnázium J. Škody, Přerov 9 4 7 2 9 31 62,0%
15. Světlík Vojtěch Gymnázium J. Škody, Přerov 6 7 6 1 8 28 56,0%
16. Bardodějová Marie ZŠ Struhlovsko, Hranice 1 7 9 2 7 26 52,0%
17. Mojzík Jakub Gymnázium J. Škody, Přerov 3 2 8 2 7 22 44,0%
18. Pavlíková Lucie ZŠ Struhlovsko, Hranice 1 2 8 8 2 21 42,0%
19. Grufíková Marie GJB a SPgŠ, Přerov 5 1 9 2 1 18 36,0%
20.–21. Otáhalová Renáta ZŠ Struhlovsko, Hranice 1 3 9 2 2 17 34,0%
20.–21. Janek Vojtěch ZŠ U tenisu, Přerov 1 5 8 0 3 17 34,0%
22.–23. Franc Jan ZŠ tř. 1. máje, Hranice 0 1 7,5 2 5 15,5 31,0%
22.–23. Čermák Adam Gymnázium J. Škody, Přerov 0 5 6,5 1 3 15,5 31,0%
24. Spurná Jana GJB a SPgŠ, Přerov 0 2 9,5 0 2 13,5 27,0%
25.–26. Fogelton Lukáš ZŠ Svisle, Přerov 0 2 5 2 4 13 26,0%
25.–26. Stružka Filip Gymnázium J. Škody, Přerov 0 1 8 0 4 13 26,0%
27. Pešková Tereza Gymnázium J. Škody, Přerov 0 1 4 2 2 9 18,0%
    Průměry: 4,3 5,9 8,4 4,4 6,3 29,4  
    Mediány: 3 7 9 2 7 31  

Zpracovala: RNDr. Dagmar Kaštilová

Okres Šumperk (16. 5. 2013)

Pořadí Příjmení a jméno Název školy Adresa školy Př. 1 Př. 2 Př. 3 Př. 4 Celkem %
1. Pavelka Jan Gymnázium Šumperk Masarykovo náměstí 8, 787 01 10 10 10 10 40 100,00%
2.–3. Wohlrab Alex ZŠ Šumperk 8. května 63, Šumperk, 787 01 10 8 10 10 38 95,00%
2.–3. Štaigl Vít ZŠ Mohelnice Vodní 27, Mohelnice, 789 05 9 9 10 10 38 95,00%
4.–9. Krišová Iva Gymnázium Zábřeh Nám. Osvobození 20, Zábřeh, 789 01 8 5 10 10 33 82,50%
4.–9. Paclík Ondřej Gymnázium Zábřeh Nám. Osvobození 20, Zábřeh, 789 01 10 3 10 10 33 82,50%
4.–9. Vaculíková Terezie Gymnázium Šumperk Masarykovo náměstí 8, 787 01 8 8 10 7 33 82,50%
4.–9. Kohout Jan Gymnázium Šumperk Masarykovo náměstí 8, 787 01 10 3 10 10 33 82,50%
4.–9. Vejrosta Jakub Gymnázium Šumperk Masarykovo náměstí 8, 787 01 9 4 10 10 33 82,50%
4.–9. Horníčková Tereza ZŠ Mohelnice Vodní 27, Mohelnice, 789 05 9 4 10 10 33 82,50%
10. Šefl Jan ZŠ Šumperk Dr. E. Beneše 1, Šumperk, 787 01 8 3 10 8 29 72,50%
11. Štolc Josef ZŠ Šumperk 8. května 63, Šumperk, 787 01 6 8 7,5 7 28,5 71,25%
12. Ondráček Marek ZŠ Šumperk 8. května 63, Šumperk, 787 01 7 7 7,5 6 27,5 68,75%
13. Šupa Petr ZŠ Šumperk Dr. E. Beneše 1, Šumperk, 787 01 7 2 10 5 24 60,00%
14. Švub Šimon ZŠ Mohelnice Vodní 27, Mohelnice, 789 05 6 0 7,5 10 23,5 58,75%
15.–16. Baslar Jan ZŠ Šumperk 8. května 63, Šumperk, 787 01 7 4 10 2 23 57,50%
15.-16. Hofmann Štěpán Gymnázium Šumperk Masarykovo náměstí 8, 787 01 7 4 10 2 23 57,50%
17. Tesař Karel ZŠ Šumperk Dr. E. Beneše 1, Šumperk, 787 01 6 6 10 0 22 55,00%
18.–19. Kobza Tomáš ZŠ Šumperk 8. května 63, Šumperk, 787 01 7 2 10 2 21 52,50%
18.–19. Hňoupek Jiří ZŠ Mohelnice Vodní 27, Mohelnice, 789 05 5 3 10 3 21 52,50%
20. Šula Miloš ZŠ Šumperk Dr. E. Beneše 1, Šumperk, 787 01 3 1 10 5 19 47,50%
21.–22. Čmakalová Kristýna ZŠ Šumperk Dr. E. Beneše 1, Šumperk, 787 01 6 2 10 0 18 45,00%
21.–22. Cesnek Adam ZŠ Šumperk 8. května 63, Šumperk, 787 01 6 2 10 0 18 45,00%
23.–24. Buchová Daniela Gymnázium Zábřeh Nám. Osvobození 20, Zábřeh, 789 01 5 2 10 0 17 42,50%
23.–24. Rosípalová Adéla ZŠ Mohelnice Vodní 27, Mohelnice, 789 05 4 3 10 0 17 42,50%
25. Fogl Tomáš ZŠ Šumperk Dr. E. Beneše 1, Šumperk, 787 01 7 1 7,5 0 15,5 38,75%
26. Krtička Kryštof ZŠ Šumperk 8. května 63, Šumperk, 787 01 5 0 10 0 15 37,50%
27. Hroch Vojtěch ZŠ Mohelnice Vodní 27, Mohelnice, 789 05 7 0 7,5 0 14,5 36,25%
28. Adamec Tomáš ZŠ Mohelnice Vodní 27, Mohelnice, 789 05 6 0 7,5 0 13,5 33,75%
29. Hloušek Vítezslav ZŠ Šumperk 8. května 63, Šumperk, 787 01 1 2 7,5 0 10,5 26,25%
      Průměry: 6,9 3,7 9,4 4,7 24,6  
      Mediány: 7 3 10 5 23  

Zpracovala: Mgr. Sylvie Marková

 


JCMF