Výsledky okresních kol 56. ročníku FO kategorie G – Archimediády Olomouckém kraji (2014/2015)

Jeseník  Olomouc  Přerov  Šumperk

Okres Jeseník (19. 5. 2015)

Do soutěže postoupili 3 žáci sekundy A Gymnázia Jeseník, kteří se stali úspěšnými řešiteli, neboť dosáhli více než 40 % z celkového počtu 21 bodů.

Pořadí Příjmení a jméno Škola Ú1 Ú2 Ú3 Ú4 Ú5 Ú6 Celkem %
1. Velc Petr G Jeseník 8 4 4 3 1 1 21 100,0%
2. Hošková Tereza G Jeseník 6 2 2 3 1 1 15 71,0%
3. Hejdová Barbora G Jeseník 2 1 3 1 1 1 9 43,0%

Zpracovala: Mgr. Eliška Šparlinková

Okres Olomouc (14. 5. 2015)

Okresní kolo 56. Ročníku Fyzikální olympiády – kategorie G – Archimediády proběhlo 14. 5. 2015 na DDM Olomouc.

Do soutěže se přihlásilo celkem 17 žáků ze 4 gymnázií a 4 základních škol:

  • Slovanské gymnázium Olomouc
  • Gymnázium Uničov
  • Gymnázium Olomouc Hejčín
  • Gymnázium Šternberk
  • ZŠ Pionýrů Uničov
  • ZŠ Velký Týnec
  • ZŠ Velký Újezd
  • ZŠ Litovel, Vítězná 1250

Soutěž se skládala ze dvou částí – testových otázek, kde soutěžící mohli získat max. 40 bodů, což je 80 % celkového počtu bodů. Druhá část soutěže spočívala v předvedení reálného pokusu, za které soutěžící mohli získat max. 10 bodů, což je 20 % z celkového počtu bodů. Pokus si připravili soutěžící doma. Komise z řad vyučujících pak hodnotila nápaditost pokusu, náročnost přípravy, formu prezentace a porozumění daným jevům.

Při prezentaci pokusů i při celkovém vyhodnocení soutěže se vytvořila příjemná atmosféra mezi vyučujícími a soutěžícími i mezi soutěžícími navzájem.

Díky výborné spolupráci se všemi vyučujícími a pracovníky DDM se nám podařilo vyhodnotit celou soutěž přímo na místě. Všichni soutěžící si domů odváželi Diplom za úspěšného řešitele, prvních pět soutěžících diplomy za umístění a navíc první tři poukázky na knižní odměny.

Ke shlédnutí je i fotodokumentace soutěže.


Pořadí Č. Příjmení a jméno Škola Teorie (b/%) Pokus (b/%) Celkem %
1. 13 Svoboda Radek Slovanské gymnázium Olomouc 32 80,0% 7,3 73,0% 39,3 78,6%
2. 12 Salaj Jakub Gymnázium Uničov 28 70,0% 9,9 99,0% 37,9 75,8%
3. 7 Lukáč Filip ZŠ Velký Úezd 29 72,5% 8,1 81,0% 37,1 74,2%
4. 15 Rychlá Veronika Slovanské gymnázium Olomouc 27 67,5% 8,7 87,0% 35,7 71,4%
5. 2 Dušková Kristýna ZŠ Pionýrů Uničov 27 67,5% 7,3 73,0% 34,3 68,6%
6. 8 Maleňáková Natálie Slovanské gymnázium Olomouc 27 67,5% 6,6 66,0% 33,6 67,2%
7. 1 Antes Josef Gymnázium Uničov 25 62,5% 5,4 54,0% 30,4 60,8%
8. 16 Zahrádková Zuzana Gymnázium Uničov 23 57,5% 7 70,0% 30,0 60,0%
9. 3 Faltus Matěj ZŠ Litovel, Vítězná 1250 19 47,5% 5,7 57,0% 24,7 49,4%
10. 4 Londin Šimon Gymnázium Hejčín Olomouc 15 37,5% 7,9 79,0% 22,9 45,8%
11. 9 Pazderová Karolína Gymnázium Hejčín Olomouc 13 32,5% 9,3 93,0% 22,3 44,6%
12. 5 Letochová Karolína Gymnázium Šternberk 14 35,0% 8,1 81,0% 22,1 44,2%
13. 6 Horák Patrik ZŠ Litovel, Vítězná 1250 14 35,0% 6,9 69,0% 20,9 41,8%
14. 10 Putna Štěpán ZŠ Pionýrů Uničov 14 35,0% 6,6 66,0% 20,6 41,2%
15. 14 Šmídová Tereza Gymnázium Šternberk 11 27,5% 7,9 79,0% 18,9 37,8%
16. 17 Zatloukal Jan ZŠ Velký Týnec 2 5,0% 5,6 56,0% 7,6 15,2%
      Průměry: 20,0 50% 7,4 74% 27,4 55%
      Mediány: 21 52% 7 73% 27 55%

Zpracovala: RNDr. Miroslava Černá

Okres Přerov (14. 5. 2015)

Okresní kolo 56. Ročníku Fyzikální olympiády – kategorie G – Archimediády proběhlo 14. 5. 2015 na Gymnáziu Jakuba Škody v Přerově.

Pořadí Příjmení a jméno Název školy 1. př. 2. př. 3. př. 4. př. Celkem %
Vítězové
1. Dorazilová Lucie GJŠ Přerov 10 10 10 10 40 100,0%
2. Tomiš Dominik ZŠ Želatovská 10 9 10 10 39 97,5%
3. Dostalíková Amálie GJŠ Přerov 10 9 10 9 38 95,0%
Úspěšní řešiteléé
4. – 6. Kašpar Jakub ZŠ J.A.K. Předmostí 10 10 10 7 37 92,5%
4. – 6. Studená Marie GJŠ Přerov 10 7 10 10 37 92,5%
4. – 6. Tobolík David GJŠ Přerov 10 7 10 10 37 92,5%
7. Švarc Dominik GJB a SPgš Přerov 10 10 10 3 33 82,5%
8. Preget Matyáš GJŠ Přerov 10 0 10 10 30 75,0%
9. Šimíčková Věra GJB a SPgš Přerov 7,5 6 9 7 29,5 73,8%
10. Böhm Tadeáš GJŠ Přerov 9 4 9 7 29 72,5%
11. -12. Astr Vojtěch Gymnázium Kojetín 10 1 10 7 28 70,0%
11. -12. Calábek Tomáš GJŠ Přerov 10 5 10 3 28 70,0%
13. -15. Drábek Patrik ZŠ J.A.K. Předmostí 9 1 10 7 27 67,5%
13. -15. Dostál Filip GJŠ Přerov 10 0 10 7 27 67,5%
13. -15. Březinová Veronika GJŠ Přerov 8 0 9 10 27 67,5%
16. Vlček Lukáš Gymnázium Lipník n. B 10 2 10 1 23 57,5%
17. Dokoupil Ondřej Gymnázium Lipník n. B 6 1 8 7 22 55,0%
18. Lička Vojtěch Gymnázium Kojetín 7,5 1 10 1 19,5 48,8%
19. Bočánová Magdaléna Gymnázium Lipník n. B 6 0 9 0 15 37,5%
  Průměry: 9,1 4,4 9,7 6,6 29,8 74,5%
  Mediány: 10 4 10 7 29 72%

Zpracovala: RNDr. Dagmar Kaštilová

Okres Šumperk (20. 5. 2015)

Místo konání: SVČ a ZpDVPP Doris Šumperk, Komenského 9, tělocvična

Pořadí Číslo Příjmení a jméno Škola Ú1 Ú2 Ú3 Ú4 Celkem %
Vítězové
1. Weiss Jakub ZŠ Mohelnice, Vodní 8 10 10 10 38 95,0%
2. Vlk Karel ZŠ Šumperk, 8. května 9 10 10 9 38 95,0%
3. Hrochová Anna Gymnázium Zábřeh 9 10 10 9 38 95,0%
Úspěšní řešitelé
4. Adamec Ladislav ZŠ Mohelnice, Vodní 10 7 10 10 37 92,5%
5. Pjajko Ondřej ZŠ Mohelnice, Vodní 9 10 10 8 37 92,5%
6. Dosedlová Kristýna ZŠ Mohelnice, Vodní 8 10 10 9 37 92,5%
7. Bartoňová Marie Gymnázium Zábřeh 10 10 5 10 35 87,5%
8. Večeřa Petr ZŠ Šumperk, 8. května 10 8 10 6 34 85,0%
9. Bašta Ondřej ZŠ Zábřeh, Školská 8 6 10 10 34 85,0%
10. Falhar Michal ZŠ Šumperk, Šumavská 9 8 10 6 33 82,5%
11. Součková Petra ZŠ Šumperk, 8. května 10 7 6 9 32 80,0%
12. Jandová Nikol ZŠ Šumperk, 8. května 9 8 6 9 32 80,0%
13. Šolc David ZŠ Mohelnice, Vodní 9 3 9 10 31 77,5%
14. Bártová Anna Marie ZŠ Mohelnice, Vodní 8 2 10 9 29 72,5%
15. Měšťánková Anna ZŠ Zábřeh, Školská 10 9 2 6 27 67,5%
16. Hopjanová Bára ZŠ Mohelnice, Vodní 8 10 6 3 27 67,5%
17. Valentová Anna Gymnázium Zábřeh 9 2 6 9 26 65,0%
18. Ospálková Klára Gymnázium Zábřeh 10 4 5 6 25 62,5%
19. Eger Jakub Gymnázium Zábřeh 8 2 2 5 17 42,5%
Účastníci
20. Bezchlebová Kateřina ZŠ Zábřeh, Školská 4 1 2 8 15 37,5%
21. Kumpošt Tomáš ZŠ Šumperk, 8. května 1 0 6 5 12 30,0%
22. Svobodová Zuzana ZŠ Zábřeh, Školská 9 0 1 1 11 27,5%
23. Hegerová Kateřina ZŠ Šumperk, 8. května 2 0 0 6 8 20,0%
24. Švábová Nikola ZŠ Zábřeh, Školská 0 2 0 6 8 20,0%
25. Sámel Filip ZŠ Šumperk, Dr. Beneše 0 0 0 7 7 17,5%
26. Bednaříková Anna ZŠ Zábřeh, Školská 0 0 0 6 6 15,0%
27. Skývová Barbora ZŠ Šumperk, Dr. Beneše 0 0 0 5 5 12,5%
28. Tomešová Sára ZŠ Šumperk, Dr. Beneše 0 0 0 4 4 10,0%
      Průměry: 6,68 4,96 5,57 7,18 24,39 60,98%
      Mediány: 8 5 6 8 28 70%

Zpracoval: Mgr. Jaroslav Ondráček

 


JCMF